Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


[Tenchi Awards 2013] Z innego wymiaru
 Rozpoczęty przez »Sorata, 14-10-2013, 20:14
 Przesunięty przez Lorgan, 15-10-2013, 08:19

10 odpowiedzi w tym temacie

Które opowiadanie zasługuje na nagrodę?
[Kalamir] Uderzaj by zabić 2
16%
 16%  [ 1 ]
[Sorata] Zew Krwi
83%
 83%  [ 5 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

»Sorata   #1 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG

Po wydarzeniach pamiętnego roku 1613, Tenchi było niemal pustkowiem. Cztery kontynenty, niegdyś przepełnione ludźmi różnych narodowości, teraz stały się zatrważająco ciche. Nomadyczne społeczności, skupiające się w szkieletach wymarłych miast, walczyły o skąpe surowce i wciąż odkopywane pozostałości dawnej cywilizacji. Hayate był za młody, by pamiętać, co uczyniło te ruiny właśnie takimi. Mimo wieku jednak, był w tym mieście niekwestionowanym królem. Każdego tygodnia okradał przypadkowego gościa w swojej domenie. Zeskoczył sprawnie na położony kilkanaście metrów niżej dźwigar, szybkimi ruchami powstrzymał osypujące się kawałki gruzu i pieczołowicie ułożył z nich kupkę za swoimi plecami. Wieczorna operacja wymagała precyzji, a burczenie w brzuchu dodatkowo dekoncentrowało skupionego na zdobyczy młodzieńca. Poniżej, w prowizorycznym obozowisku, zakutani w szmaty wędrowcy zajadali się jakimś puszkowanym specjałem. Podobno na północy uruchomili starą fabrykę. Stąd powrót pakowanego pożywienia. Dla chłopaka było to obojętne. W niewielkim mieście miał wszystko czego potrzebował. Wiele kątów do spania, stały dopływ żarcia i ochronę przed bezlitosną pogodą i okazjonalnymi najazdami zdziczałych nadludzi. Sam zresztą, jak każdy na tym wyklętym przez Aumena pustkowiu, miał do dyspozycji pewne umiejętności. Pewnie byłby zaskoczony, gdyby kiedykolwiek przeczytał, że kiedyś jego gatunek był żałośnie słaby, a miotanie energią kojarzono tylko z komiksów. Nie żeby potrafił czytać, rzecz jasna.
Zapach podgrzanej strawy nieprzyjemnie pobudził wydzielanie śliny. Zaraz po założeniu grubych skórzanych rękawic, wygrzebanych w splądrowanym sklepie, chłopak zakamuflował się tak, że tylko niewielkie drgania powietrza zdradzały jego pozycję i opuścił się delikatnie na zwisającej z jego prowizorycznej podpory stalowej linie. Dwaj podróżnicy już się położyli, trzeci czuwał, wpatrzony w dokazujący ogień, nasłuchując odgłosów nocy.
Hayate opadł bezgłośnie na podłogę w pobliżu tymczasowej spiżarki. Już prawie dotykał aluminiowego skarbu, gdy rozciągnięty ruchem żołądek głośnym bulgotem wyraził swoje rosnące niezadowolenie. Charakterystyczny dźwięk poniósł się echem między betonowymi ścianami i natychmiast zaalarmował wartownika.
- O cholera! Wszystko na nic.

Twórczość na naszym forum może, ale nie musi być ograniczona tylko do walk, ninmu i tankyuu. Oddajemy głosy na najlepsze opowiadanie z Art. Section.

Wymagania:
1) Posiadanie postaci w Tenchi PBF
2) Wykonanie przynajmniej jednego wpisu fabularnego w Art. Section okresie 01.10.2012-01.10.2013. (Wpisy do ninmu w tym podforum podlegają pod inną kategorię).

Kandydaci:

Zasady głosowania:
1) Każdemu głosującemu przysługuje prawo do oddania jednego głosu
2) Głos oddany na własne teksty jest nieważny.

Uzasadnienia mile widziane


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 28-10-2013, 23:48, w całości zmieniany 3 razy  
   
Profil PW Email
 
 
»Kalamir   #2 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009

LOL serio... nikt nie czytał twojego gówna a MOJEGO nie czytałem nawet ja xD no come on



   
Profil PW
 
 
Starke   #3 


Posty: 102
Wiek: 36
Dołączył: 07 Lut 2012
Skąd: Z przypadku

A to Wy coś pisaliście? Mam to przeczytać czy odpuścić, dla Waszego dobra? :DD


World on fire with a smoking sun,
Stops everything and everyone,
Brace yourself for all will pay,
Help is on the way!
   
Profil PW Email
 
 
»Kalamir   #4 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009

Tak.



   
Profil PW
 
 
*Lorgan   #5 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa

Hmmm, lepsze dwa niż nic. Przeczytam i ocenię ;)


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Genkaku   #6 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa

Oddaje Głos na Soratę!
"Zew Krwi" jest fajną i przemyślaną opowieścią. To jedna z tych nielicznych fabuł na tenchi na której kontynuację czekam z niecierpliwością :)
   
Profil PW Email Skype
 
 
»Kalamir   #7 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009

Ja przepraszam, pozwoliłem sobie zagłosować na Sorata z przyczyn dość oczywistych xD xD xD wybranie tego tekstu to jak walka z dzieckiem na wózku inwalidzkim - pomijajac fakt, że nie mam pojęcia o czym jest moje opowiadanie, kiedy je napisałem i co dokładnie chciałem kupić lub kupiłem i zostałem zmuszony przez Lorgana do uzasadnienia tego... nie marnujcie na to czasu, proszę...



   
Profil PW
 
 
»Sorata   #8 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG

Oddaję głos na Kalamira. Niezależnie od tego co byś mówił o swoim tekście, bardzo dobrze się go czyta. Sam nie potrafię rozpisywać tak rozbudowanych dialogów. Podoba mi się humor i nawet porozrzucane w równych odstępach ramki [cenzura] działają tutaj na plus.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Tekkey   #9 
Generał
Paranoia Agent


Poziom: Genshu
Stopień: Shogun
Posty: 536
Wiek: 33
Dołączył: 24 Cze 2011

"Zew Krwi" Soraty , nawet nazwa pięknie dźwięczy w moich uszach. ;) Ciągle rozwijająca się opowieść o miłości, zemście, WIELORYBACH! Tego nie można przegapić.
Koło życia: przywiązanie prowadzi do strachu, strach wiedzie do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia. Ciemną stronę mocy w tobie wyczuwam, młody szamanie. Ciekawi mnie, czy wkrótce Viper nie zaproponuje ci współrządzenia galaktyką…ehem. Tak czy inaczej, powodzenia i udanej kontynuacji. XD


A mogę zrobić wszystko! Wystarczy Twoja krew.~
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #10 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa

Mój głos idzie na Zew Krwi. Podobnie jak UBZ 2 pisany był szybko, jest jednak obiektywnie lepszy i bardziej umocowany w storylinii.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 

Temat zablokowany  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 16