Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Fate/stay night
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 09-11-2009, 01:54

6 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #1 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Z początku słabe, z czasem coraz lepsze... i lepsze... i lepsze... no może nie aż tak dobre :DD

Seria utrzymana jest na przyzwoitym poziomie, czego w żaden sposób nie zapowiada skrajnie marny wstęp. Co ciekawe, wątek miłosny przykuł moją uwagę znacznie bardziej niż sedno fabuły, czyli walka o Gral.
Postacie opracowane zostały przyzwoicie, chociaż w pewnym sensie sztampowo (np. Illya jako mała, z pozoru bezbronna dziewczynka i przerażający olbrzym Berserker - dość spotykany motyw w anime).
Szczególnie zainteresowali mnie właśnie wspomniany Berserker, Saber (chociaż z początku miałem pewne opory przed kobietą-rycerzem) i Gilgamesh. Za to np. wielbiony przez większość Archer wydał mi się żenująco kiepski i nudny.

Jedną z największych zalet Fate/stay night jest akcja, której tempo wręcz idealnie dopasowało się do moich potrzeb. Poza (jak już wspomniałem) słabym wstępem, anime ogląda się z największą przyjemnością. Nie ma dłużyzn, dziwnych, nieciekawych wątków, ani przestojów. Zawiodłem się jedynie na samiusieńkim końcu...
Spoiler:

...ale tylko dla tego, że nie lubię, gdy wątek miłosny kończy się w taki sposób - preferuję szczęśliwe związki (zwłaszcza kiedy podoba mi się postać żeńska).

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Naoko   #2 
Zealota


Poziom: Wakamusha
Stopień: Gunjin
Posty: 594
Wiek: 33
Dołączyła: 08 Cze 2009
Skąd: z piekła rodem
Cytuj
W całości zgadzam się z Lorganem ^^ Początek serii jest co najwyżej przeciętny, dopiero później akcja rozwija się w dobrym tempie.

Osobiście chciałabym zwrócić uwagę na dopracowaną kreskę i świetne efekty, które na początku urzekły mnie swoim... wpasowywaniem się w kreskę, jeżeli można to tak nazwać ^^ Od strony muzycznej również nie mam żadnych zarzutów - wręcz przeciwnie. Ścieżka dźwiękowa F/ST należy do jednej z moich ulubionych. Na dobrą sprawę nie wiem dlaczego, ale tak jest.

Z początku podchodziłam do tej serii sceptycznie. Na dobrą sprawę jak anime, które powstało na bazie gry, mogłoby być dobre? A jednak mogło być ^^


Za lekceważenie prawdziwej urody, tej nieopisanej przez zwykłe zwierciadło
Zgromieni przez lepszą, aż łzy z gniewu trwonią
W sedno trafiło stare porzekadło
Mądrość, nie seksapil jest straszliwszą bronią.
   
Profil PW WWW
 
 
»Insoolent   #3 
Zealota


Poziom: Wakamusha
Stopień: Gunjin
Posty: 195
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Gru 2009
Skąd: Olsztyn, Warszawa
Cytuj
Początkowo, też mi się wydawało, że anime na podstawie gry będzie denne, ale się pomyliłam. Efekty i kreska są znakomite, o czym przekonujemy się oglądając widowiskowe sceny walk. Udźwiękowienie również wypadło bardzo dobrze. Myślę, że Fate/stay night powinno być pozycją obowiązkową dla wielbicieli anime ;)


bo ja też chcę mieć posty przedzielane kreską ! :P
   
Profil PW Email
 
 
^Coyote   #4 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków
Cytuj
Jestem dopiero co po obejrzeniu F/s n :) Anime to bardzo mi się spodobało, ponieważ miało wielu wspaniałych bohaterów. Każdy z nich był w jakiś sposób wyjątkowy , czy wręcz niepowtarzalny. Saber z niewidzialnym mieczem (i'm lovin' it xD), Berserker, Archer, Gilgamesh .. same cudowności, których raczej nie spotka się gdzie indziej. Animacja i kreska były znakomite, jak zauważyła Insoolent. To samo sądzę o dźwięku. Żałuję tylko , że nie było więcej odcinków :P


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
   
Profil PW Email WWW
 
 
»Mikael   #5 
Zealota


Poziom: Keihai
Posty: 18
Dołączył: 17 Gru 2014
Skąd: Gdynia
Cytuj
Muszę się w końcu za to wziąć... Kiedyś obejrzałem, ale mało pamiętam i muszę swą pamięć odświeżyć.

Dla nastrojenia i nie tylko:
https://www.youtube.com/watch?v=LA9tZXR9mWA


Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym, pierwszy krok do zwycięstwa – poznać się na własnej sile. - Gen. Tadeusz Kościuszko
Ostatnio zmieniony przez Mikael 19-12-2014, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
»Coltis   #6 
Agent


Poziom: Keihai
Posty: 358
Wiek: 35
Dołączył: 25 Mar 2010
Skąd: Białystok
Cytuj
W tym roku chyba retelling zrobili goście odpowiedzialni za Fate Zero.


I wanna be the very best, like no one ever was.
   
Profil PW Email
 
 
»Dann   #7 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Fukutaichou
Posty: 498
Wiek: 26
Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Warszawa
Cytuj
Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works, polecam.


What's dann cannot be undann ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13