Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


The Flash - TV
 Rozpoczęty przez »oX, 24-11-2014, 10:49

31 odpowiedzi w tym temacie
»oX   #1 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Posty: 740
Wiek: 33
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Wejherowo
Cytuj

http://moviepilot.com/

Barry Allen (Grant Gustin) to młody śledczy pomagający w schwytaniu kryminalistów. Próbując odkryć prawdę na temat tajemniczych okoliczności śmierci swojej matki, bada każde trudne do wytłumaczenia zdarzenie. Interesuje się też postępami nauki. Prawdziwą jego obsesją jest akcelerator cząsteczek stworzony przez fizyka Harrisona Wellsa (Tom Cavanagh) oraz innych naukowców ze "S.T.A.R. Labs". Gdy dochodzi do wybuchu urządzenia, Barry zostaje porażony przez piorun i zapada w śpiączkę. Po wybudzeniu odkrywa, że posiadł niesamowitą szybkość. Moc tą wykorzystuje do walki ze złem Central City.


Aż dziw, że jeszcze nie powstał temat o Flashu, a wyszło już sześć odcinków pierwszego sezonu. Szkoda, że dyskusja na forum strasznie ucichła (mowa o tematach innych niż pbf i m&a) - jedynie o wysłużonym Supernatural można poczytać i popisać.

Na Flasha czekałem od momentu, kiedy w Arrow (damn it, o nim też nie ma tematu) pojawiła się zapowiedź. W sumie to czekałem od czasu, kiedy pojawił się tam Barry Allen. Fajny dobór aktorski (chociaż czemu Iris ciągle się uśmiecha?!), wszystko jest w tym serialu mega ogólnie, a co najważniejsze - tworzony jest według oryginału (mówię o komiksach). Nie ma co opisywać o czym jest serial, bo to większość pewnie wie.

Czekam na odcinek Flash vs. Arrow - ma pojawić się na początku grudnia. Lubię takie łączone akcje :DD Niedługo zobaczymy też pierwszą konfrontację Flasha i Reverse Flasha. Ale ogień.

No to jak, znajdzie się ktoś do dyskusji? :DD (Kal, nie spoileruj wszystkim kto jest żółtym!)
   
Profil PW Email
 
 
»Kalamir   #2 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
The Flash! Fastest Man Alive! Czyli jeden z moich ulubionych bohaterów komiksowych :D i ja serio czytam z nim komiksy - baa jestem na bieżąco z wydawanymi w stanie zeszytami xD.

Tak samo czekałem na Flasha z wielką niecierpliwością od roku. Na chwilę obecną jestem zachwycony. Nie jest co prawda super zgodny z komiksem ale wszelkie różnice mają uzasadniony sens (poza tym że Westowie są czarnuchami xD). Z odcinka na odcinek coraz lepiej! Świetny dobór antagonistów a co za tym idzie scenariusza na odcinki. Główny bohater też sprawdza się świetnie. Cała masa - PO PROSTU tona poukrywanych smaczków dla fanów komiksu. Teorie spiskowe o tym kto jest Reverse-Flashem już podbiły internet po 2 odcinku.

Wiadomo, że kiedy powstaje serial tego typu na początku jest wiele niewiadomych i obaw, że [ cenzura ]ą po maksie. Jak na razie Flash pobił wszystkie inne produkcje pseudo-komiksowe takie jak Gotham czy Constantine. Dla mnie dodatkowa atrakcja, że wszyscy znajomi oglądają i Arrow i Flasha (chyba wszyscy bardziej czekają na Flasha jednak) wiec co tydzien jest plenerowy browarek i omawianie co się tam oglądało jakby się znowu 18 lat miało xD


FLAAASHHH!!!!! Fastest Man Alive!



   
Profil PW
 
 
»oX   #3 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Posty: 740
Wiek: 33
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Wejherowo
Cytuj
Kalamir napisał/a:
Teorie spiskowe o tym kto jest Reverse-Flashem już podbiły internet po 2 odcinku.


tego domyśliłem się chyba od razu :DD a w czwartym czy piątym odcinku wszystko stało się jasne.

Kalamir napisał/a:
Dla mnie dodatkowa atrakcja, że wszyscy znajomi oglądają i Arrow i Flasha (chyba wszyscy bardziej czekają na Flasha jednak) wiec co tydzien jest plenerowy browarek i omawianie co się tam oglądało jakby się znowu 18 lat miało xD


A teraz czeka nas kolejny smaczek, czyli dwuodcinkowy crossover. Jeśli dobrze pamiętam, to Barry dostanie strzała od kolejnego nadczłowieka (tak sobie tłumaczę meta human) i lekko zwariuje, więc kto będzie w stanie go powstrzymać? No kto? NO ARROW PRZECIEŻ! xD Czekam z niecierpliwością. Wkurzają mnie tylko głupie tygodniowe przerwy :/ najpierw Flash nie wyszedł, a teraz Arrow.. no ale jak mają dać taką fajną połączoną historię, to czekam :DD

I u mnie niestety słabo z rozmowami z kimkolwiek na żywo. Jedynymi osobami, które są zainteresowane tematem są moje kuzynki z Berlina, które raz na jakiś czas przyjadą, to wtedy siadamy przy piwku i omawiamy chyba każdy możliwy serial :DD

Zacząłem też czytać wszystkie komiksy od początku (zgadnijcie kto mi dał całą rozpiskę? :DD ) i bardzo fajne uzupełnienie wiedzy. Od razu serial inaczej się ogląda. Dobrym strzałem jest też wikia DC, gdzie umieszczają krótkie filmiki - opis danego odcinka serialu i informacje jak to było w komiksie. Też mi pomaga dowiedzieć się więcej :DD

btw. Kal - reverse flash w nowym komiksie (co dałeś na sb) nie podoba mi się at all :( jakieś takie monstrum brzydkie.

edit:

Ostatnio zmieniony przez oX 30-11-2014, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
»Graversh   #4 
Agent


Poziom: Keihai
Posty: 181
Wiek: 36
Dołączył: 26 Maj 2014
Cytuj
Przyznam szczerze, że pierwszy raz miałem styczność z Flashem za dzieciaka i znałem go z 2 komiksów (choć nawet nie pamiętam ich tytułów, a zeszytów na pewno nie mam, bo mimo usilnych poszukiwań i przekopaniu piwnicy nic nie znalazłem...).
Serial sam w sobie mi się podoba, kojarzy mi się trochę z Tajemnicami Smallvile - swoją drogą lubiłem również tą produkcję. Główny bohater pasuje mi do roli Flasha, choć z bajek kojarzył mi się jako większy dowcipniś :P Na chwilę obecną czekam aż doktor Wells bardziej się rozkręci, bo widać ma sporo w zanadrzu, ale na razie są to jakieś wstawki minutowe na koniec odcinków. Bardzo ciekaw jestem co przyniesie kolejny odcinek - pierwsze 3 odcinki Arrow mnie nie przekonały i nie ruszyłem tego serialu dalej, więc chciałbym sprawdzić co pokaże w potyczce z Flashem ;>
   
Profil PW Email
 
 
»oX   #5 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Posty: 740
Wiek: 33
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Wejherowo
Cytuj
Graversh napisał/a:
Przyznam szczerze, że pierwszy raz miałem styczność z Flashem za dzieciaka i znałem go z 2 komiksów (choć nawet nie pamiętam ich tytułów, a zeszytów na pewno nie mam, bo mimo usilnych poszukiwań i przekopaniu piwnicy nic nie znalazłem...).


Sprawdź http://ookamireunion.com.pl/ - na pewno pomoże w Twoich poszukiwaniach, o ile chcesz czytać. Ja dzięki Kalamirowi tracę cenne życiowe chwile na rzecz czytania komiksów, ale akurat jest to całkiem fajne zajęcie :DD

Graversh napisał/a:
Serial sam w sobie mi się podoba, kojarzy mi się trochę z Tajemnicami Smallvile - swoją drogą lubiłem również tą produkcję.


Trochę za długie zrobili to Smallville i przekombinowane, ale też oglądało mi się sympatycznie. Z Flashem trochę wspólnego ma, bo to samo uniwersum (DC).

Graversh napisał/a:
Główny bohater pasuje mi do roli Flasha, choć z bajek kojarzył mi się jako większy dowcipniś


Tutaj też daje radę, wiele razy się uśmiałem. Chociaż moment w jednym z komiksów, bodajże w Odrodzeniu, rozmowa z Supermenem mnie rozłożyła na łopatki.

- Wiele razy z Tobą wygrywałem w wyścigach, Barry.
- Tak, tych charytatywnych...

:DD

Graversh napisał/a:
Na chwilę obecną czekam aż doktor Wells bardziej się rozkręci, bo widać ma sporo w zanadrzu, ale na razie są to jakieś wstawki minutowe na koniec odcinków.


oj rozkręci się, rozkręci... :DD i to już całkiem niedługo według zwiastunów i opowiastek krążących po internecie. Poza tym przyjrzyj się tym wstawkom, szczególnie tej, która ciągle się powtarza. Na stronie gazetki z wiadomością o zniknięciu Flasha jest coś jeszcze ;)

Graversh napisał/a:
Bardzo ciekaw jestem co przyniesie kolejny odcinek


Jak na razie Flash vs Arrow i pokazanie Heat Wave'a w parze z Capt. Coldem, czyli początki Rouge, największych przeciwników Flasha. Warto czekać na kolejne odcinki.
   
Profil PW Email
 
 
»Graversh   #6 
Agent


Poziom: Keihai
Posty: 181
Wiek: 36
Dołączył: 26 Maj 2014
Cytuj
oX napisał/a:
Graversh napisał/a:
Przyznam szczerze, że pierwszy raz miałem styczność z Flashem za dzieciaka i znałem go z 2 komiksów (choć nawet nie pamiętam ich tytułów, a zeszytów na pewno nie mam, bo mimo usilnych poszukiwań i przekopaniu piwnicy nic nie znalazłem...).


Sprawdź http://ookamireunion.com.pl/ - na pewno pomoże w Twoich poszukiwaniach, o ile chcesz czytać. Ja dzięki Kalamirowi tracę cenne życiowe chwile na rzecz czytania komiksów, ale akurat jest to całkiem fajne zajęcie :DD

U mnie z czasem jest różnie, ale popatrzę sobie. Bardziej podoba mi się uniwersum Marvela niż X-menów.
oX napisał/a:
Graversh napisał/a:
Serial sam w sobie mi się podoba, kojarzy mi się trochę z Tajemnicami Smallvile - swoją drogą lubiłem również tą produkcję.


Trochę za długie zrobili to Smallville i przekombinowane, ale też oglądało mi się sympatycznie. Z Flashem trochę wspólnego ma, bo to samo uniwersum (DC).

Myślałem przede wszystkim o pojawianiu się prawie co odcinek ludzi o różnych mocach nabytych po tajemniczym wydarzeniu jakiś czas temu :P Ja miejscami w Smallville się gubiłem, ale uważam że to jeden z ciekawszych seriali. Na chwilę obecną Flash zapowiada się podobnie.

oX napisał/a:
Graversh napisał/a:
Główny bohater pasuje mi do roli Flasha, choć z bajek kojarzył mi się jako większy dowcipniś


Tutaj też daje radę, wiele razy się uśmiałem. Chociaż moment w jednym z komiksów, bodajże w Odrodzeniu, rozmowa z Supermenem mnie rozłożyła na łopatki.

- Wiele razy z Tobą wygrywałem w wyścigach, Barry.
- Tak, tych charytatywnych...

:DD

Dobre :DD

oX napisał/a:
Graversh napisał/a:
Na chwilę obecną czekam aż doktor Wells bardziej się rozkręci, bo widać ma sporo w zanadrzu, ale na razie są to jakieś wstawki minutowe na koniec odcinków.


oj rozkręci się, rozkręci... :DD i to już całkiem niedługo według zwiastunów i opowiastek krążących po internecie. Poza tym przyjrzyj się tym wstawkom, szczególnie tej, która ciągle się powtarza. Na stronie gazetki z wiadomością o zniknięciu Flasha jest coś jeszcze ;)

Przejrzę raz jeszcze, bo nie mogę skojarzyć coś teraz. Obstawiam, że przybył on z przyszłości i celowo chce aby Barry zdobył jeszcze większą moc. Tylko nie wiem czy zależy mu na przejęciu jej czy chodzi mu o stworzenie oponenta, który dałby nadzieje ludzkości, aby później z dziką satysfakcją doktorek mógł ją odebrać.
   
Profil PW Email
 
 
»oX   #7 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Posty: 740
Wiek: 33
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Wejherowo
Cytuj
Graversh napisał/a:
Przejrzę raz jeszcze, bo nie mogę skojarzyć coś teraz. Obstawiam, że przybył on z przyszłości i celowo chce aby Barry zdobył jeszcze większą moc. Tylko nie wiem czy zależy mu na przejęciu jej czy chodzi mu o stworzenie oponenta, który dałby nadzieje ludzkości, aby później z dziką satysfakcją doktorek mógł ją odebrać.


Historia bardziej zawiła niż którakolwiek, jaką dotychczas poznałem. Kal próbuje mi to tłumaczyć, jednak bez przejrzenia wszystkich zeszytów mogę jedynie dedukować. Jak przychodzi do podróży w czasie, to się motam i nie mogę znaleźć logicznego wytłumaczenia. To, o czym mówisz... nie do końca tak będzie :DD Jak chcesz popsuć sobie lekko zabawę, to:

Spoiler:

Dr Wells to Reverse-Flash, największy oponent Barry'ego. Musi utrzymywać go przy życiu, bo czerpie swoją moc z jego (tutaj odnoszę do pojęcia Speed Force). Chodzą teorie, że błyskawicą, która nadała moc Barry'emu był on sam z przyszłości. Zaś Reverse-Flash zabił matkę Flasha - Barry'ego. Ogólnie jest on zdrowo walnięty na głowę, nie wiem jak to pokażą w serialu. W komiksach RF był eobard thawne.



Graversh napisał/a:
Bardziej podoba mi się uniwersum Marvela niż X-menów.


Ale X-meni są z Marvela xD
   
Profil PW Email
 
 
»Graversh   #8 
Agent


Poziom: Keihai
Posty: 181
Wiek: 36
Dołączył: 26 Maj 2014
Cytuj
oX napisał/a:
Graversh napisał/a:
Przejrzę raz jeszcze, bo nie mogę skojarzyć coś teraz. Obstawiam, że przybył on z przyszłości i celowo chce aby Barry zdobył jeszcze większą moc. Tylko nie wiem czy zależy mu na przejęciu jej czy chodzi mu o stworzenie oponenta, który dałby nadzieje ludzkości, aby później z dziką satysfakcją doktorek mógł ją odebrać.


Historia bardziej zawiła niż którakolwiek, jaką dotychczas poznałem. Kal próbuje mi to tłumaczyć, jednak bez przejrzenia wszystkich zeszytów mogę jedynie dedukować. Jak przychodzi do podróży w czasie, to się motam i nie mogę znaleźć logicznego wytłumaczenia. To, o czym mówisz... nie do końca tak będzie :DD Jak chcesz popsuć sobie lekko zabawę, to:

Spoiler:

Dr Wells to Reverse-Flash, największy oponent Barry'ego. Musi utrzymywać go przy życiu, bo czerpie swoją moc z jego (tutaj odnoszę do pojęcia Speed Force). Chodzą teorie, że błyskawicą, która nadała moc Barry'emu był on sam z przyszłości. Zaś Reverse-Flash zabił matkę Flasha - Barry'ego. Ogólnie jest on zdrowo walnięty na głowę, nie wiem jak to pokażą w serialu. W komiksach RF był eobard thawne.


Domyśliłem się tego kim może być doktorek już wcześniej :P

oX napisał/a:
Graversh napisał/a:
Bardziej podoba mi się uniwersum Marvela niż X-menów.


Ale X-meni są z Marvela xD

Nie rozwinąłem myśli i o. Chodziło mi, że bardziej mi pasują superbohaterowie typu Flash itd. z Marvela niż historie X-menów :P
   
Profil PW Email
 
 
»Kalamir   #9 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
oX napisał/a:
btw. Kal - reverse flash w nowym komiksie (co dałeś na sb) nie podoba mi się at all :( jakieś takie monstrum brzydkie.
Na początku też się zastanawiałem o co chodzi ale po przeczytaniu całego komiksu już wszystko ogarnięte. Szczerze? Nowy Reverse-Flash jest prześwietny, tylko...aby opowiedzieć o tej świetności musiałbym spoilerować ostro. Ale bez dużych spoilerów postaram się tak:

Nowy Reverse-Flash z NEW52 czy aktualnie wydawanych komiksów:
1. Nie pochodzi z dalekiej przyszłości, swoje moce nabywa przypadkowo na skutek działań innego anty-bohatera.
2. Nie jest liniową postacią, którą można sklasyfikować dobry albo zły. Posiada własne problemy i chce je rozwiązać by uniknąć cierpienia. Niestety jego moce prowadzą do nieuniknionej konfrontacji z Barrym.
3. Cała historia z nim jest dość brutalna, ma duży wpływ na życie bohaterów komiksu, jest ładnie opowiedziana i przemyślana. Co najważniejsze...świetnie narysowana.

A teraz sprawa co do ROGUES. Jestem ciekawy czy Rogues sformują ekipe w serialu. Niestety w pierwszym odcinku pojawił się Weather Wizard (Mark Mardon) ale prawdopodobnie zginął zabity przez Westa. Jeden Rogue mniej. Później mamy Colda (dowódcę), który dale ogniowy pistolet tajemniczej osobie - oczywiście wy wiemy, że jest to Heat Wave. Teraz brakuje 2 najważniejszych postaci. Po pierwsze Captain BOOMERANG, który pojawia się w najnowszym odcinku Arrow!!!! Woo-hoo! ....a po drugie Mirror Master, ponieważ sądzę, że siostra Colda na razie się nie pojawi.

Czy to się uda? Może w następnym sezonie.

Graversh, Flash z serialu animowanego to Wally West ponieważ w tamtych czasach Barry Allen już zginął. Natomiast jeśli ogladacie serial Young Justice (10/10 najlepszy serial ever) to tam macie wszystkich 4 Flashó przez oba sezony. Jay Garrick, Barry Allen, Wally West oraz fenomenalny Bart Allen tak zwany Impulse.

A teraz co do serialowego Reverse Flasha. Mamy tutaj dziwną sytuację, ponieważ zostały zmiksowane komiksowe postacie. Po pierwsze, w komiksie Reverse-Flashem jest Eobard Thawne http://en.wikipedia.org/wiki/Professor_Zoom czyli serialowy Dr. Wells jak się wszystkim wydaje. Natomiast w serialu jego imię nosi policjant - chłopak Irris, który pewnie jest oparty na postaci Hunter Zoolomona http://en.wikipedia.org/wiki/Zoom_%28comics%29

pasuje? kumacie? Mały [ cenzura ].

W SmallVille równiez pojawia się Flash - jest to młody Bart Allen, tak zwany Impulse - później razem z Aquamanem, Cyborgiem i Green Arrow formuja pierwszą Justice League.


Co do błyskawicy i mocy Allena...owszem było tak w jednym komiksie. Wydaje mi się, że zrezygnują z tego motywu.



   
Profil PW
 
 
»Kalamir   #10 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Dobra, najnowszy odcinek Flasha to mistrzostwo. Nareszcie dowiedzieli się, że Barry był obecny w noc morderstwa jego matki oraz pieknie poprowadzili motyw z Firestorm i jego kostiumem...hehehehe

Best series ever, już żyje tylko aby to oglądać xD


https://www.youtube.com/watch?v=HvHSUr7jrmI



   
Profil PW
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14