Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Feng Shen Ji
 Rozpoczęty przez »Sorata, 02-01-2014, 13:23

29 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #11 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Sorata napisał/a:
Już wiemy kim konkretnie jest ShenYen i co ma do Tiana.

Serio? Tian uczynił swoją prawą ręką boga, który zgotował mu całe piekło? A może go nie poznał - przecież trzy pary niebieskich oczu to nie jest cecha zbyt charakterystyczna...

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #12 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Serio? Tian uczynił swoją prawą ręką boga, który zgotował mu całe piekło? A może go nie poznał - przecież trzy pary niebieskich oczu to nie jest cecha zbyt charakterystyczna...


To faktycznie wydaje się strasznie dziwne. Tylko jeden inny bóg różnił się drastycznie od innych. Piję tutaj do "Boga-Demona, którego pokonał Zi Yu.

Tian faktycznie musiał mieć głeboko w dupie swoich pobratymców, jeśli umknęła mu tak ważna rzecz. Było nie było skupiał się na żonie. Albo - po setkach tysięcy lat po prostu nie zakojarzył twarzy Pangu. W końcu było powiedziane, że Tian spał gdy bogowie rządzili ziemią. Nie przejmował się też hierarchią wszystkich pod nim. Mogło się tak zdarzyć, ze nigdy przedtem nie widział Shen Yen'a.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #13 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Sorata napisał/a:
Mogło się tak zdarzyć, ze nigdy przedtem nie widział Shen Yen'a.

Nie mogło, bo zostało explicite powiedziane, że powierzył mu urząd. Shen Yen był bezpośrednio pod nim - najpotężniejszy z nowych bogów. Bez przesady.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #14 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Nie mogło, bo zostało explicite powiedziane, że powierzył mu urząd. Shen Yen był bezpośrednio pod nim - najpotężniejszy z nowych bogów. Bez przesady.


Masz rację. Pewnie zamknął go w wieży by mieć na niego oko, a potem stracił stopniowo zainteresowanie kiedy przez tysiaclecia nic się nie działo.

Nową sagę możemy chyba oficjalnie uważać za otwartą. Bardzo mnie interesuje co takiego pokażą rezydenci Widmowej Wyspy i jak się plasują np. w porównaniu do ludzkiego mistrza manipulacji Smelting Aurą -Zi Yu. Patrząc po umiejętnościach ich akolity, nadchodząca akcja zapowiada się bardzo ciekawie.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 09-07-2015, 09:23, w całości zmieniany 2 razy  
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #15 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Dla mnie to trochę przekombinowane... Ale chętnie zobaczę, do czego prowadzi. Feng Shen Ji nigdy mnie jeszcze poważnie nie zawiodło. Na tę chwilę muszę jednak przyznać, że dużo bardziej interesowały mnie wewnętrzne spory w mieście Darko-smarków.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #16 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Na tę chwilę muszę jednak przyznać, że dużo bardziej interesowały mnie wewnętrzne spory w mieście Darko-smarków.


Z tym mamy spokój na dłużej. Ah Gou ma trzymać urząd przez 3 lata, więc poza pojedynczymi postaciami pewnie nie stanie się nic ważnego. Może autorowi skończyły się pomysły na bronie dusz? Pistolet/działo strzelający naprowadzanymi kulami to była moim zdaniem przesada (chociaż pasuje do postaci...).

Już w pełni wkroczyliśmy w nową sagę. Sześciu władców Wan Qu nie zaprezentowało jeszcze niczego czego nie widzielibyśmy w wykonaniu słabszych bogów, wiec po prostu nie rozumiem dlaczego mieliby stanowić wyzwanie dla silniejszych protagonistów. Zawsze też może być tak, że w ten sposób wzmocnią się postaci, które dotychczas zabawiały się bardziej na drugim planie.

Zastanawiam się, czy autor nie wprowadza tej "energii życia" po to by wskrzesić bohaterów poległych w poprzednich sagach.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 09-07-2015, 09:23, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #17 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Sorata, ta saga jest ewidentnym zapychaczem przed powrotem bogów, wzmocnionych pradawną energią ;)
Mamy zaginionego kompana, który na powrót dołączył do paczki - fajnie. Mamy coś więcej na temat Wyspy Duchów - jeszcze lepiej. Mitologia serii rozwija się znakomicie. Prywatnie czekam na pokazanie twarzy Yen Shena.

Czy tylko dla mnie Bai Yu jest kalką Tiana Kui? Jego moc jest fajna i pozytywnie kontrastuje z toczącą się równolegle bitwą cieniasów (Dark One ze słabym krążeniem i Honored One - Doppelganger ze Spider Mana). Niemniej historia powinna się już wreszcie rozwinąć, bo zaczyna męczyć. Spaczony przez nicość powinien się wreszcie ujawnić. Byłoby ciekawie, gdyby wszyscy Honored byli pod jej wpływem ;)

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #18 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Czy tylko dla mnie Bai Yu jest kalką Tiana Kui?


Nie tylko dla ciebie. Póki co jeszcze nic nie pokazał, a pojedynki ujawniły tylko "potęgę" limit breaków od Mroczniaków.

Cytat:
Spaczony przez nicość powinien się wreszcie ujawnić. Byłoby ciekawie, gdyby wszyscy Honored byli pod jej wpływem ;)


Zastanawia mnie, czym jest ta tajemnicza nicość. Przypomina trochę chorobę skamielinową od Dark One's, ale cały czas mówi się o niej jako quasiinteligentnym tworze.

Mnie zaczęło męczyć coś innego - narratorski styl wypowiedzi postaci. Tłumaczą i tłumaczą, a emocji nie pokazują nawet kobiety.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
Ostatnio zmieniony przez Sorata 04-11-2014, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #19 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Sorata napisał/a:
emocji nie pokazują nawet kobiety

To trochę nie tak - emocji nie pokazują Honored Ones, w tym matka Li Ne Zha. Styl narratorski faktycznie męczy - manhwa przepakowana jest tajemnicami, historiami i retrospekcjami. Przydałoby się trochę więcej akcji.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #20 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
To trochę nie tak - emocji nie pokazują Honored Ones, w tym matka Li Ne Zha.


Mam wrażenie, że ani kobiety Dark One's, ani np. Bai Cai nie miały momentów gdzie poważnie zmarszczyły by brwi. Może to wynika z azjatyckiej mentalności, ale zamiast wkurzenia wolą brać rolę mediatorek, wrzucając kolejne ściany tekstu w coraz mniej dynamiczne rozdziały.

Póki co zdecydowanie bardziej interesuje mnie co pichcą bogowie i kiedy zobaczymy Zi Yu.

Poczekamy sobie na powrót bogów. Niestety...Wygląda na to, że saga o nicości dopiero się rozpoczęła, a przed nami standardowe zestawienie bitew na wzór poprzedniej sagi. Ucieszyłem się z drobnego powrotu boskich mocy na karty opowieści. Również Ne Zha zaliczył imponującego powerupa i teraz nieodparcie mi przypomina jeden z wytworów Pilafa :) .

Czytałem ostatnio ponownie walkę o wyspę bogów. Strasznie brakuje mi tamtych emocji. Teraz wygląda to tak jak by kulminacja mangi była daleko za nami :/

Dzięki Tianowi już koniec. Cała saga był właściwie podbudową do jednego zdania łączącego świat ludzi i phantom island. Przynajmniej to tłumaczy, dlaczego ludzie mogą nauczyć się smelting aury. Ciekaw jestem czy mogą również obsługiwać moce nicości.

Bardzo podoba mi się przedstawienie zregenerowanego pradawnego Dark One'a. Nareszcie jest zatrważającym potworem na jakiego kreowano przedstawicieli tej rasy.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 09-07-2015, 09:25, w całości zmieniany 3 razy  
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 16