Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


One Piece
 Rozpoczęty przez ^Coyote, 31-08-2010, 15:13
 Przesunięty przez Lorgan, 28-03-2016, 19:31

40 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #11 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Prawie rok nikt nie pisał w tym temacie. Nawet pomimo tego, że One Piece rozkręca się we wspaniały sposób ;)

Walka Lawa ze Smokerem nie była zbyt długa, ale zakończyła się spektakularnie. Już dawno chciałem zobaczyć kopciucha rozłożonego na ziemi przez jakiegoś pirata. Irytowało mnie, że od pierwszej konfrontacji z Luffym nikt nie utarł mu nosa.
Teraz przed nami spotkanie dwóch "supernov" - mam głębokie przeczucie, że Law nie będzie już przyjaźnie nastawiony do Strawhatów.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Twitch   #12 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
One Piece... Tytuł o nietypowej kresce, bardzo groteskowych bohaterach i fajnym klimacie... Zabrałem się za tą mangę w związku z licznymi pochlebstwami i wieloma pozytywnymi wypowiedziami na jej temat. Choć z początku przerażała mnie liczba tomów do nadrobienia. Niemniej jednak nie żałuję, One Piece jest na pewno bardzo interesujące, jednak według mnie jest za bardzo przegadane. Na niektórych stronach występuje prawie ściana tekstu i co więcej w dużej mierze nic nie znaczącego oraz dialogów, które można było zapisać krócej. Na prawdę strasznie mi to psuje ogólny odbiór mangi. W chwili obecnej jestem w połowie 22 tomu i czasem już nawet nie czytam a tylko oglądam akcję, po prostu szkoda mi czasu na te pieprzoty. Ponieważ walki są nawet ciekawe nie rezygnuje z tego tytułu, ale jeżeli w dalszym ciągu będzie tyle gadania, a cała akcja będzie tak się tłukła powoli to i nie będę czekał nawet na dalszy rozwój akcji i porzucę ten tytuł. A szkoda, bo tak jak napisałem na początku podobają mi się te groteskowe postacie i klimat One Piece.


Little hell.
   
Profil PW
 
 
*Lorgan   #13 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Twitch, moja rada jest prosta: przerzuć się na anime. Nie ma dłużyzn, pewne wątki wyglądają dużo jaśniej niż w mandze, a świat (z oczywistych względów) jest dużo bardziej kolorowy i niezwykły ;)

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Twitch   #14 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Lorgan napisał/a:
Twitch, moja rada jest prosta: przerzuć się na anime. Nie ma dłużyzn, pewne wątki wyglądają dużo jaśniej niż w mandze, a świat (z oczywistych względów) jest dużo bardziej kolorowy i niezwykły ;)

Pozdr.

Też o tym pomyślałem. Jak skończyła się akcja z Crocodilem i wszyscy poszli spać w zamku księżniczki (jak to brzmi :D ) to od jakiego odcinka anime powinienem zacząć?


Little hell.
   
Profil PW
 
 
*Lorgan   #15 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
http://onepiece.wikia.com/wiki/Episode_Guide

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Twitch   #16 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Lorgan napisał/a:
http://onepiece.wikia.com/wiki/Episode_Guide

Pozdr.

Dzięki, namierzyłem już coś podobnego :) Poszukam jeszcze strony z polskimi napisami.
Ostatnio zmieniony przez Twitch 02-02-2015, 17:36, w całości zmieniany 3 razy  
   
Profil PW
 
 
»Sorata   #17 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Obecna saga zmierza ku finałowi. Obstawiam, że (tradycyjnie) głównego bossa zdejmie Luffy, a najsilniejszego poplecznika - Zoro. Tym bardziej, że niewidomy admirał jest jakby skrojony pod naszego ulubionego szermierza. Pierwszy raz będziemy ew stanie na poważnie ocenić ogrom postępów jakie poczyniła załoga słomianych kapeluszy (Trio kozaków w szczególności).

Co mnie dodatkowo zainteresowało to fakt, że admiralicji nie podoba się konieczność korzystania z usług Schichibukai. Może szykuje się kolejne starcie na skalę światową?


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #18 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Nie spodziewałem się takiego przeciągnięcia wydarzeń, ale wstawka z przeszłością Law'a praktycznie już za nami. Ciekaw jestem jak teraz zaprezentuje się finał. Po zagłębieniu się odrobinę w temat zrewidowałem poglądy. Doflamingo nie wygląda już na takiego leszcza, więc Luffy może mieć pod górkę. Z kolei Zoro nie powinien chyba nawet podchodzić do Fujitory. Już bardziej Sanji miałby szanse dzięki swojej szybkości i możliwościach walki w trzech wymiarach.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»Twitch   #19 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Przekonałem się do polskiego wydania mangi (mimo miejscami dość dziwnych :DD tłumaczeń nazw owoców i ataków) i idę na bieżąco z tym co jest w Polsce. Dzisiaj dostałem do ręki 31 tom - ciekaw jestem jak się rozwiąże sytuacja z mENELem - strasznie irytujący gość, ale posiadający chyba najbardziej imponującą moc jak do tej pory... Zastanawiam się czy podczas dalszych podróży załoga Luffego spotka kogoś jeszcze po spożyciu owoców związanych z żywiołami.
   
Profil PW
 
 
»Twitch   #20 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Po sadze Sky Island wciągnąłem się jeszcze bardziej w One Piece. Nie chciało mi się czekać dłużej na polskie wydanie, przy 2 miesięcznych przerwach między tomami i ruszyłem z mangą online (przy okazji z Anglii przywiozłem sobie kilka tomów ostatnio wydanych i teraz muszę do nich nadgonić). Ledwo przebrnąłem przez najbardziej frustrujący tom z 33, mam nadzieję, że ekipa nie spotka już tak słabych i obślizgłych łajz, bo ten cały turniej strasznie mi się dłużył i był słabiutki... ;p

Obecnie jestem przy 35 tomie i tak się zastanawiam czy Usopp kiedykolwiek zje jakiś diabelski owoc czy nie? Lodowy generał zjadł ten sam typ owocu co Enel, prawda? Ciekaw jestem czy pozostali reprezentują identyczny rodzaj mocy, związany z żywiołami czy nie.
   
Profil PW
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 15